ВСЯ ОБЛАСТЬ! Аж до адмінкордонів: ворог дав драпака – ЗСУ викосили окупантів, місто за містом-вперше!

10 лютого в районі адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей відбувались тривалі позиційні бої.

Про це пишуть у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За інформацією російських та українських джерел, активні військові дії розгорталися на південь від Золотої Ниви, біля Урожайного та Старомайрського (обидва на південь від Великої Новосілки), на південний захід від села Рівнопіль (на південний захід від Великої Новосілки), і на північ від Приютного.

Позиційні бойові дії тривали 10 лютого на заході Запорізької області в районі Роботиного, на захід від Вербового (на схід від Роботиного) і Новопокровки (на північний схід від Роботиного). Російський «воєнкор» стверджував, що українські сили просунулися з Кам’янського (35 км на північний захід від Роботиного) і досягли невизначеного успіху біля Копані (на захід від Роботиного) і Роботиного.

У звітах російських та українських джерел надходила інформація, що 10 лютого тривали позиційні бої на східному березі Херсонської області, включаючи район під Кринками.

Зокрема, російські джерела, включаючи Міністерство оборони РФ, повідомили, що російські патрульні кораблі та системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) нібито перехопили декілька українських військово-морських безпілотників, які мали б бути націлені на російські цивільні транспортні кораблі в південно-західній частині Чорного моря.

Також у звіті Інституту вивчення війни повідомляють, що російські війська нещодавно просунулися на південь від Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 10 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що війська РФ нещодавно просунулися на східну околицю Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).

10 лютого позиційні бої активно розгорталися в різних напрямках:

  • На північний схід від Куп’янська, біля Синьківки.
  • На північний захід від Сватового, в районі Іванівки, Табаївки, Крохмального.
  • На захід від Кремінної, біля Тернів, Ямполівки, Торського.
  • На південний захід від Кремінної, неподалік від Діброви та Серебрянського лісу.
  • На південь від Кремінної, в районі Григорівки та Білогорівки.

Капітан Ілля Євлаш, представник Угрупування військ «Хортиця» ЗСУ, зазначив, що російські окупанти останнім часом зменшили активність обстрілів з непрямого наведення на напрямку Куп’янська, ймовірно, у зв’язку із негодою в цьому районі.

Повідомляється, що війська РФ просунулися поблизу Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 10 лютого. Російські «воєнкори» стверджували, що частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) нібито просунулися в лісовій зоні на південь від Богданівки (на північний захід від Бахмута).

Російські війська підтвердили наступ у південній та північній Авдіївці. Зазначалося, що вони просунулися вулицями Чернишевського, Спортивною та Соборною на півдні Авдіївки.

Російські джерела також повідомляли, що війська РФ наступали з району ресторану «Царська охота» на південному сході Авдіївки. Вони стверджували про просування в північній частині Авдіївки вздовж вулиць Сапронова та Лесі Українки, а також у північно-східній частині біля кар’єру. Експерти ISW не підтвердили ці твердження візуально.

Російські джерела стверджували, що війська РФ займають позиції приблизно за 700 метрів від передбачуваної основної наземної лінії зв’язку ЗСУ в Авдіївці вздовж вулиці Грушевського, що «значною мірою узгоджується з оцінкою ISW щодо просування Росії в цьому районі».

Оставьте первый комментарий

Отправить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован.


*